2020-04-16

Dzień dobry - witam serdecznie wszystkie przedszkolaczki i ich rodziców.

Moi drodzy czas świąteczny za nami; mieliśmy trochę odpoczynku od prac domowych, zadań przesyłanych przez panie przedszkolanki i dzięki temu było więcej czasu na zabawę. Teraz mimo, że nadal musimy pozostać w domach rozpoczęły się na nowo zajęcia prowadzone na odległość. Jest jednak ktoś, kto nie odpoczywa to Pan Jezus. Czuwa nad nami bez ustanku czyli bez przerwy, nie podoba Mu się lenistwo. Pracują dorośli, ale dzieci też powinny im pomagać na tyle na ile potrafią. Dzięki pracy mamy pieniądze, a za nie to, co potrzebujemy do życia. Mówimy też, że niektóre zwierzęta są bardzo pracowite to pszczółki, mrówki i inne. W Biblii czytamy tak: "Idź do mrówki, leniwcze, przypatrz się jej postępowaniu, abyś zmądrzał. Nie ma ona wodza ani nadzorcy, ani władcy, a jednak w lecie przygotowuje swój pokarm, w żniwa zgromadza swoją żywność." - Przypowieści Salomona 6, 6. Pan Jezus uczy nas pracowitości. Niesolidność i niedbalstwo się nie opłaca. Może ktoś nie umył dokładnie rączek przed jedzeniem, albo nie posprzątał za sobą zabawek? Jeżeli tak było to postarajmy się to zmienić na lepsze.

Zadanie - proszę narysować mrówkę i pszczółkę.

Pozdrawiam - Renata Szczypka

P.S. Swoje prace pokażecie mi jak spotkamy się na zajęciach w przedszkolu. Mam nadzieję, że taki czas przyjdzie.