2024-03-28 Życzenia


                             

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
życzą

dyrekcja, personel oraz dzieci PP32024-03-28 Kwiaty za elektrograty

Nasze przedszkole dołączyło do akcji zorganizowanej przez sklep Castorama "Kwiaty za elektrograty". Za zebrane baterie otrzymaliśmy 75 bratków, które zostały posadzone na rabatkach wokół przedszkola. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbierania baterii.

2024-03-26 Powitanie wiosny

21 marca wszystkie grupy zgromadziły się w ogrodzie przedszkolnym, aby powitać wiosnę. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na zielono, w kolorze kojarzonym z budzącą się do życia przyrodą. Najmłodsze grupy „Delfinki” i „Słoneczka” ze swoimi wychowawczyniami wykonały piękną marzannę, symbol przemijającej zimy. Marzanna została uroczyście spalona, a dzieci zaśpiewały wspólnie wesoła piosenkę o wiośnie. Wiosna przysłała list do dzieci, w którym poprosiła miedzy innymi o wykonanie plakatu przedstawiającego wiosenną łąkę. Każda grupa za swoją pracę otrzymała miłą niespodziankę. Mamy nadzieję, że wiosenna pogoda będzie coraz bardziej sprzyjała spacerom i zabawom w ogrodzie.2024-03-11 Zima

Dobiega końca zimowa pora roku. W naszym przedszkolu obfitowała w wiele wydarzeń i uroczystości. Rozpoczęliśmy świątecznymi spotkaniami z rodzicami oraz grupowymi  wigilijkami przy choince. Najstarsze dzieci z grup 7 i 8 przygotowały tradycyjne Jasełka, na które zaprosiły nie tylko rodziców, babcie i dziadków ale także władze miasta oraz uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3. W styczniu zaprosiliśmy do przedszkola babcie i dziadków z okazji ich święta. Dzieci bawiły się również wesoło na balu karnawałowym, a starsze dzieci z grup 3 do 8 brały udział w warsztatach balonowych oraz wybrały się na przedstawienie „Jaś i Małgosia” do MDK „Pod pegazem”. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na pierwszy dzień wiosny. Uroczyste pożegnanie zimy i przywitanie nowej pory roku odbędzie się 21 marca.

2023-09-29 Europejski Dzień Sportu

Nasze przedszkole dołączyło do świętowania Europejskiego Dnia Sportu.

29 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!


 

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

 

2023-03-29 Kompania przed kleszczami - Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy

W dniu 16 marca 2023 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się Kampania informacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu.

Kampania zostanie również przeprowadzona w tutejszejszej placówce.

Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”: Urząd Gminy Pawłowice2023-03-02 Rzeczy do zabrania bez wahania

Po raz piąty w naszym przedszkolu rusza akcja wymiany odzieży oraz obuwia  dziecięcego od 0 - 7 lat pt.

"Rzeczy Do Zabrania Bez Wahania".

Kochana mamo sprawdź czy ubranka Twojego dziecka  nie są już za małe i ciasne, podziel się nimi z innymi. Odzież można przynosić od 03.03.- 13.03.2023 i pozostawić w  poczekalni przedszkola, tam czekają wieszaczki oraz skrzynki.

Jeżeli pasują dla Twojego dziecka   inne ciuszki zabierz je "bez wahania" dla swojej pociechy.

Po zakończonej akcji niewykorzystana  odzież oraz  obuwie zostaną  przekazane do domu samotnej matki "Słonecznik" w Cieszynie.

 Za wsparcie i udział w naszym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania wymien sie ubrankami

2023-02-16 Rekrutacja 2023/2024

Rekrutacja 2023/2024

Rekrutacja dla dzieci nowych , chcących zapisać się do tutejszej placówki rozpocznie się:

1.03. 2023 godz. 8.00 do 15.03.2023 do godz.15.00.

Nabór do przedszkola odbywa się drogą elektroniczną. Informacje związane z logowaniem należy szukać na stronie: 

                                                       gminaskoczow.przedszkola.vnabor.pl

Rekrutacja 2023/2024 | Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach

2022-12-13 Rekrutacja dodatkowa

Trwa rekrutacja dodatkowa do nowo otwartego przedszkola przy ul. Południowej 6 A od nia 12.12.2022 - 22.12.2022.

Rekrutacja do przedszkola 2022/2023 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Więckowicach

2022-12-02 Jasełka 2022

Występ jasełkowy  dzieci 6-letnich odbędzie się 20 grudnia - wtorek godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci występujących.

Jasełka w przedszkolu w Kaliszu : Zespół Kształcenia i Wychowania w  Dziemianach


Przejdź do strony: