2020-04-27

Dzień dobry – witam serdecznie wszystkie przedszkolaczki i ich rodziców.

Znowu za nami kolejny tydzień. Cieszę się, że chociaż w ten zdalny sposób mogę się z Wami kontaktować. Ostatnio zastanawialiśmy się nad pracowitością i przekonaliśmy się, że nawet Biblia o tym mówi w bardzo ciekawy sposób. Dzisiaj zatrzymamy się na chwilę przy Psalmie 100, w którym czytamy o tym, że mamy służyć Panu z radością. Co to znaczy służyć komuś z radością? To nic innego , jak pomaganie komuś w trudnościach, wspieranie w troskach i smutku i mamy to czynić z radością nie z narzekaniem i mówieniem „nie chce mi się”. Jest wiele okazji, żeby nawet przedszkolaczki komuś mogły służyć z radością. Czasami wystarczy nasz uśmiech i dobre zachowanie.

Pan Bóg jest dobry, a Jego łaska trwa na wieki to znaczy na zawsze.

W Psalmie 100 czytamy, że mamy służyć „Panu z radością, przychodzić przed oblicze Jego z weselem.” Wysławiać Pana Boga można w modlitwie, piosence, grając na rożnych instrumentach muzycznych, recytując wierszyki i wiele innych sposobów.

Zadanie – spróbujcie zastanowić się, co dzisiaj sprawiło Wam największą radość, a potem zaśpiewajcie sobie piosenkę: „ Dzień dobry, dzień dobry, ten dzień będzie dobry” – myślę, że jeszcze ją pamiętacie.

Pozdrawiam –Renata Szczypka