2020-04-30

Dzień dobry – witam wszystkie przedszkolaczki oraz ich rodziców.

Tęsknię za Wami, ale na ten moment nie możemy spotkać się w przedszkolu. Myślę, że nie nudzicie się, bo w domu można zawsze znaleźć coś ciekawego do zrobienia i chyba macie bardzo dużo czasu na zabawę. Pamiętajcie tylko, żeby to była bezpieczna zabawa.

Dzisiaj chciałam Was na chwilkę zająć rozmową o Panu Bogu i przedstawić temat: „Boża rodzina.” Każdy z nas ma swoją rodzinę, to są rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, kuzynowie i kuzynki, wujkowie i ciocie. A co to znaczy Boża rodzina? Do Bożej rodziny należą wszyscy chrześcijanie na całym świecie. Dlaczego grono chrześcijan nazywa się rodziną? Po pierwsze – bo dla wszystkich Ojcem jest Pan Bóg, a po drugie wszyscy zaufali Panu Jezusowi jako swojemu Zbawicielowi. Pan Bóg, chociaż Go nie widzimy, mówi do nas – czytanie Biblii, kazanie w kościele lub zajęcia na szkółce niedzielnej. My też mówimy do Niego przez modlitwy i pieśni.

Pan Jezus, gdy żył na ziemi chętnie przebywał w świątyni, czyli dzisiaj powiedzielibyśmy w kościele, w zborze, tam gdzie lubi spotykać się Boża rodzina. Ewangelia Łukasza opisuje historię o tym jak rodzice zabrali 12 – letniego Jezusa do świątyni w Jerozolimie na Święto Paschy, jak to było w ich zwyczaju. Pobyt w świątyni w ogóle Mu się nie dłużył, lecz wręcz przeciwnie, chciał przebywać w niej jak najdłużej.

Zadanie – jeżeli macie Biblię w obrazkach dla najmłodszych to spróbujcie razem z rodzicami lub kimś dorosłym przeczytać historię o tym, jak Pan Jezus wybrał się z rodzicami na Święto Paschy do świątyni. Chętni mogą też narysować Pana Jezusa.

Tekst zapisany w Ew. Łukasza 2, 39 – 52.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę wszystkiego dobrego – Renata Szczypka