2020-05-07

Zajęcia z religii dla przedszkolaczków

Dzień dobry – witam serdecznie wszystkie przedszkolaczki oraz ich rodziców.

Moi drodzy znowu w ten sam sposób chciałam się z Wami spotkać, chociaż na małą chwileczkę. Chciejmy zastanowić się nad tym, co dzisiaj nasz Zbawiciel chciałby do nas powiedzieć w Swoim Słowie. Temat, który był zaplanowany na dzisiaj brzmi: Jezus ostrzega przed złem.

Zło, to jest coś, czego nikt nie lubi, chociaż czasami zdarza nam się je popełniać wobec innych osób. Mówimy wtedy, że ktoś się źle zachował albo, że jest źle wychowany. Człowiek musi ciągle się uczyć, począwszy od najmłodszych lat. Pierwszymi „nauczycielami” są rodzice i najbliższe osoby z naszego otoczenia. Następnym nauczycielem jest pani w przedszkolu a potem będą to nauczyciele w szkole i tak dalej.  Ale, czy wiecie, że najlepszym nauczycielem był Pan Jezus? On nie uczył w szkole. Nauczał w różnych miejscach i w różnych okolicznościach. Czasami siadał na wzgórzu, na trawie, i nauczał ludzi, którzy Go otaczali. Czasami siedział w łodzi, a ludzie siedzieli na brzegu jeziora i słuchali Go. Niekiedy stał w przedsionku świątyni i przemawiał do ludzi, którzy tam przyszli, by wielbić Boga. Często, gdy Jezus szedł ulicami miasteczka lub przez wioskę, towarzyszyli Mu ludzie, a On idąc mówił do nich, nauczał ich.

Jezus nie uczył ludzi czytania czy pisania. Uczył czegoś znacznie ważniejszego – jak poznać Boga. Mówił o Bożej miłości. Pomagał ujrzeć im grzech w ich własnych sercach. Pan Jezus wskazywał na to, co jest dobre a co złe. Dobrego należy się trzymać a złego wystrzegać.

W Ewangelii Jana 13, 34 – 35 czytamy: „ Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.”

W całej Biblii mamy wiele tekstów, które mogą być dla nas wskazówkami jak mamy postępować, by wypełniać wolę Boga.

Przytoczę jeszcze jeden króciutki werset biblijny tym razem z Listu do Rzymian 12, 17 – 18: „Nikomu złem za złe nie oddawajcie, starajcie się o to, co jest dobre w oczach wszystkich ludzi. Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie”

Na zakończenie narysujcie swoją uśmiechniętą buźkę.

Pozdrawiam  Was – Renata Szczypka