2020-05-21

Dzień dobry – witam wszystkie przedszkolaczki i ich rodziców

Dzisiaj temat brzmi: Rodzice i ja.

Rodzice – od słowa „urodzić”, to ci, którzy dali życie. Życie mamy przez rodziców, ale to Boży dar. To największy dar, jaki można otrzymać. Co ciekawego możemy się dzisiaj dowiedzieć z tego tematu „Rodzice i ja”? Otóż to, że Panu Bogu zależy na relacjach dzieci i rodziców. Bardzo dawno temu, gdy Pan Bóg przekazał ludziom przykazania dał między innymi wskazówki jak powinniśmy postępować względem naszych rodziców. Wydawać się to może dziwne, że Panu Bogu zależy na tym, jak zachowują się dzieci względem mamy czy taty. Był to efekt tego, że nie wszystkie dzieci szanowały i słuchały swoich rodziców.

Poszukajmy, więc tego, co na ten temat mówi Biblia. W Liście apostoła Pawła do Efezjan 6,  1–3 czytamy: „Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna. Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą: Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi.”

Nasi rodzice kochają nas. Jak wyraża się ich miłość do nas? To przede wszystkim czułość, opieka, troska, pomoc i można by tu wymieniać jeszcze dużo więcej oznak miłości rodziców do dzieci.

Rodzice troszczą się o swoje dziecko i wychowują je tak, by wyrosło na dobrego, mądrego i pożytecznego człowieka. Dla mamy czy taty, nawet dorośli są zawsze dziećmi bez względu na wiek. Na miłość rodziców powinniśmy odpowiadać miłością a także pomagać im i o nich się modlić.

Co roku 26 maja obchodzimy bardzo radosne święto, jest to Dzień Matki, czyli święto kochanej mamusi. Jest jeszcze jeden dzień równie radosny, lecz obchodzony nieco później, bo dopiero 23 czerwca. To z kolei jest Dzień Ojca, czyli święto kochanego tatusia.

Zadanie dla Was – proszę zróbcie laurkę, czyli obrazek z okazji święta mamy i taty. Na pewno wyjdzie Wam świetnie i sprawicie tym wiele radości.