2020-06-25

Dzień dobry – witam serdecznie wszystkie przedszkolaczki i ich rodziców.

Dzisiejszy temat: Dziękujemy Bogu w modlitwie za wspólny czas.

Kochane przedszkolaczki nasze spotkania zdalnego nauczania dobiegły do końca. Dzisiaj spotykam się z Wami ostatni raz, bo przed nami wakacje. W tym roku może będą one dla wielu troszkę inne, ale to nie znaczy, że gorsze. Może będą o wiele lepsze, bo przecież jesteście starsi o rok. Niektórzy będą przygotowywali się do szkoły robiąc zakupy potrzebnych przyborów, bo po wakacjach będą pierwszoklasistami.  W przedszkolu uczyliście się wielu nowych zabaw, piosenek i uczestniczyliście w zajęciach, które prowadziły Wasze Panie.

Przez cały rok spotykaliśmy się również na lekcjach religii. Nasze zajęcia zaczynaliśmy od modlitwy: „Panie Boże dziękujemy Ci za dzień dzisiejszy, za siły i zdrowie, a prosimy o mądrość i błogosławieństwo. Amen” Wakacje to czas, kiedy możemy odpoczywać więcej niż zwykle. A jak myślicie „Czy Pan Bóg też ma wakacje?” Nie, On nie ma wakacji i dlatego możemy spotkać się z Nim w modlitwie o każdej porze, kiedy tylko chcemy, w porannej modlitwie lub wieczornej albo w ciągu dnia.

W Biblii mamy opisanych wiele historii związanych z modlitwą. To przez modlitwę rozmawiamy z Panem Bogiem. Czasami jest tak, że mamy więcej próśb niż podziękowań. Tym razem chciejmy skupić się na podziękowaniu za wspólny czas, że mogliśmy się poznać, razem rozmawiać i śpiewać, uczyć i bawić się. Tak, jak jedzenie potrzebne jest nam, aby prawidłowo się rozwijać i rosnąć tak Słowo Boże jest potrzebne, by wzrastać w wierze. Dlatego dzisiaj też poznamy krótką historię biblijną.

W Ew. Łukasza 17, 1 – 4 czytamy: „A po sześciu dniach bierze z sobą Jezus Piotra i Jakuba, i Jana, brata jego, i prowadzi ich na wysoką górę na osobność. I został przemieniony przed nimi, i zajaśniało oblicze jego jak słońce, a szaty jego stały się białe jak światło. I oto ukazali się im: Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. Na to odezwał się Piotr i rzekł do Jezusa: Panie! Dobrze nam tu być; i jeśli chcesz, rozbiję tu trzy namioty: dla ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden.” Uczniom było dobrze z Panem Jezusem, a także na tym miejscu, gdzie się znaleźli – na wysokiej górze. Byli gotowi zostać tam na dłużej. My też mamy takie miejsca, gdzie lubimy przebywać a jeszcze, gdy są tam osoby, z którymi jest nam dobrze to jest już naprawdę super.

A teraz możecie posłuchać sobie piosenki „Arka Noego – Dzięki Ci (Nigdy nie zostawisz mnie).”

Na zakończenie chcę podziękować wszystkim rodzicom za pomoc, bo bez tego, nauczanie zdalne byłoby niemożliwe. Dziękuję.